FIRSTANIMAL.CZ

Snadná objednávka s
whatsapp, telefonem
nebo online

Aneta Konvalinová & Ondřej Exler

Aneta Konvalinová

Věnuji se individuálnímu mushingu. Mezi moji hlavní disciplínu patří scootering, tedy koloběžka tažená jedním nebo dvěma psy. Nevyhýbám se, ale i ostatním disciplínám, které k tomuto sportovnímu odvětví patří. Občas si zaběhnu canicross, zajedu si bikejöring, i se sklouznu za pejsky na běžkách.
Scootering je, ale moje oblíbená soutěž. Je poměrně rychlá a projeví se v ní, jak technické zvládání koloběžky, tak fyzická připravenost jezdce i psa.
Individuální mushing vyžaduje neustálou přípravu psa i člověka.

Ondřej Exler

Věnuji se individuální mushingu. V minulosti jsem byl reprezentantem České republiky v biatlonu. Proto mezi mojí hlavní disciplínu patří skijöring, tato sezóna je velmi krátká a příprava je hodně složitá, tak se mimo zimní období věnuji hlavně bikejöringu. Někdy si z legrace nebo kvůli přípravě mladých psů zaběhnu canicross a nepohrdnu ani scooteringem.
V bikejöringu se tzv. na „suchu“ cítím ale nejlépe.

„Nyní máme obrovské srovnání jak krmivo ovlivňuje stav a výkon psa. Nikdy bych nevěřila tomu že ve 21. století může být to „samé“ úplně jiné. Tím myslím granulované krmivo pro psy, všude čteme jak jsou ty a ty granule nejlepší. My jsme měli to štěstí, že jsme našli Firstanimal.
Jak u nás probíhal přechod. Říká se postupně, hm to u nás neplatilo, řekli jsme si chceme vidět rozdíl. A přechod proběhl hladce a to u všech našich psů.

Active Dog
Tonny, Scotty, Ballů (Evrospký saňový pes)

K porovnání máme 3 psy kteří mají Active Dog. Dva v plné tréninkové zátěži a jednoho který rekonvalescentuje zranění.

Psy v zátěži během 14 dnů změnili srst, která byla na dotek jemná, lesklá a hebká, okamžitě se projevil růst svalové hmoty, ale žádný úbytek hmotnosti nebo zbytečné nabírání na váze. Po měsíci se zvýšila výkonnost psů a udržení výkonnostního stavu. Od té doby i přes výkyvy zátěže psy udržují stabilní váhu a svalovou hmotu.

Pes v rekonvalescenci nenabíral na váze, ale výrazně se zlepšila svalová hmota pouze běžným pohybem a tím pomáhá jeho kostře lépe zvládat fyzioterapeutické zásahy.

Tonny
Největší úspěch je z ME 5. místo – 20.2.2020 – IFSS European Championship Snow 2020 Švédsko Falun (Asarna) Skijoring muži

Fyzická kondice: Dospělý pes v plné zátěži, velmi dobrý nárust a získávání svalové hmoty díky krmivu.

Scotty
Největší ůspěch 1. místo – Vojkovický fofrrr 2.0 SC2 a 2.místo – Tlapkross SC1 muži

Fyzická kondice: Mladý dospělý jedinec, velice kvalitní udržitelná svalovina i při nižší zátěži. Energie z krmiva se přenáší do svalové hmoty, ne do nadbytečného tuku.

Ballů
Závody: Léčba zranění

Fyzická kondice: I přes jeho zranění a léčbu po krmivu Active Dog nepřibírá nesmyslně na váze tutovými zásobami, ale i s běžnou aktivitou získává důležitou svalovou hmotu a tím se zlepšuje jeho rekonvalescence.

Senior Dog
Arwin (Rhodéský Ridgeback)

Náš senior má ve svých 10,5 letech velkého plemena již velké zdravotní neduhy. Hypofunkci štítné žlázy, konečníkovou kýlu, šedý zákal. Už je to ospalý důchodce. Po změně krmení se úplně změnil. Ze psa, který byl bez zájmu k jakékoliv činnosti se stal pes, který si s radostí vyběhne s ostatními psy na procházce jako mladík. Co se ale změnilo nejvíce byl stav jeho vyprazdňování. Je pro něj velice důležitá konzistence stolice, která mu nebude způsobovat potíže v oblasti konečníku a lehce projde ven bez tlačení. Nyní má bezproblémové vyprazdňování.

Závody:
Ve svém věku stále běhá canicross
Užil si svá léta závodění hlavně srdcem

Fyzická kondice:
Ve svém věku a s tím spojených zdravotních neduhů, je díky krmivu ve velice dobré fyzické kondici.

Puppy Dog
Traccy (Evropský saňový pes)

Náš nejmladší člen smečky, má díky Puppy Dog skvěle vyvážený růst ještě jsem neměla štěně které by tak rovnoměrně rostlo. Přibírání na váze a výškové nárusty nemají žádné výkyvy a takto si představuji zdravý vývoj štěněte.

Co my jako majitelé psů oceňujeme mimo výše zmíněného? Úplně vymizelo nadýmání bříšek a to oceníte ve chvíli, kdy máte doma 5 velkých psů.“

×

Košík